• Nelča

Zahrádka, bylinky, semínka a jaro

Cítím, jak moc je důležité věnovat se tomu, co nás baví. Co nám dělá radost. Humor, radost, láska, život. Oáza klidu... Zahrádkaření, zahrátkování a hrátky na zahradě... Už od září jsem se těšila, až tohle začne. Ještě vloni jsem si nakoupila semínka všemožných bylinek a kytiček, které lze předsadit a poté vysadit do zahrádky. A dnes jsme začali.

Tohle jsou zrovna semínka třapatky nachové
... moje oblíbená...

Po loňském prvním úspěšném pěstování a sklizni letos také plánujeme rozšířit zeleninové záhonky, a tak předsazujeme i zeleninu. Je to taková radost.

Melouny se vloni vyvedly..

Pokud nemáte zahrádku, možná přesto můžete zasadit alespoň pár semínek do květináče a radovat se. Bylinky se v kuchyni vždy hodí, zavoní, chutnají a ještě krásně vypadají. Každá zelená kytička se počítá a dělá domov hezčí a útulnější. Bazalka, máta, rozmarýn, pažitka, majoránka, tymián, meduňka, dobromysl, šalvěj, levandule...


Fotil Honzík... loňská sklizeň

Krásně nám to tu vloni rostlo. Jestli mi přijde něco nejdůležitější v zahrádkaření, tak je to dělat vše s láskou. Fandit rostlinkám, podporovat je, povzbuzovat, děkovat. A radovat se.


Některé postřehy z naší zahrádky se také dostaly do dětské knížky Povídánky pod hrušní, která již brzy vyjde... tralala.


Mnoho krásných jarních chvil přeje

Nelča

95 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše