• Nelča

Vánoce po našemu

Jak to máte s DÁRKY?


Za sebe, velmi velmi ráda dávám. Není to jen ta věc, dárek fyzický... je to i energie, kterou do něj vložím. Dárky totiž ve většině případů vyrábím...


Protože ty letošní zatím prozradit nemůžu, mohu se ale podělit o to, co jsem pro rodinu vymyslela vloni. Každému z rodiny jsem sepsala vzpomínky z dětství. Vytvořila jsem malý sešítek, sešila ho na stroji a dovnitř vlepila jednu z vtipných starších rodinných fotek (jiné, než vtipné asi ani nemáme) a dopsala uplně všechno, na co si s konkrétní osobou vzpomenu z dětství. Vybavily se mi vzpomínky, které jsem skoro už zapomněla. Některé z nich jsem doslova vytáhla z podpalubí.

Pak jsme si je vzájemně i četli a dost se pobavili. A spojilo nás to. Zase jsme byli my 4 děti a mamka a naše blbiny :) Velmi doporučuji.


Tyhle dárečky zaberou mnohem více času. Nejde všechno napsat, vyrobit, ušít za jeden večer. Do všeho vkládám kus energie, kus sebe, hodně lásky a hodně vděčnosti.


V tomhle ohledu chápu, že je pro někoho pohodlnější naklikat dárky za jeden večer na internetu a pak jen trpělivě vyčkat fronty na balíčky.


Já jen, že tohle je krásné, je to doma hned bez doručování a má to svou nezaměnitelnou energii.STROMEČEK

Vloni byl Honzík uříznout stromeček v prořezu v s dědou v jeho lese. Doma mi ale řekl, že příští rok už žádný stromy řezat nebudeme. A to mu zůstalo do letoška. Náš drátěný stromek (listnatý tedy) visí na zdi v obýváku celý rok (nyní vánočně vyladěn). A ten jeden jediný jehličnan, maličkou borovičku, která zdobí naší zahradu (v květináči) jsme přesunuli na terasu a ozdobili slaměnými ozdobami. Dovnitř nepůjde. Prý to Ježíšek vymyslí, kam to dá, podle počasí.VEČEŘE

Vloni měla moje mamka dobrý nápad. Věděli jsme, že už nechceme jíst kapra. Už mi to nešlo. Honzík až na jednu výjimku nejedl maso nikdy a nechce ho... A tak prý ať si zavedu svojí tradici. A tak jsme ji zavedli. Všichni, kdo jsme u štědrovečerního stolu, jsme něco dobrého ukuchtili. A pak jsme si posílali mísy a hrnce a každý si nandal, co se mu líbilo. Honzík si do dnes udržel tuhle vzpomínku a těší se, až zase budeme dělat "kolečko".


Přeji krásné Vánoce všem. U nás jsou letos zase nové, jedinečné, už teď to cítím... :)


Hodně lásky, chutnou večeři a lásky-plné chvíle i dárečky

přeje Nelča
204 zobrazení