• Nelča

Ty večery...

Jsem fakt vtipná, jak si vždycky naplánuju, co budu večer dělat. Jenže zapomínám na to, že během dne jedu tak nějak na max, zvlášť takhle na horách, když počasí zrovna zve do akce.

Takže si to vyjedeme k ledovci, mrknem tu a onde, do ledové jeskyně, obejdeme všechny rolby, skútry, jeřáb, bagry i lopaty, houpačky, sníh, další sníh, hooodně sněhu…


Ledová jeskyně - kapalo nám na hlavu, tak radši nezdržovat

A protože se do teď víc bavil Honzík, přeju si dát ještě nějaký hezký výšlap. To už je ale odpoledne a Honzík mi klidně poví, že už ale chodit nechce. Vůbec.


Takže jako návrat ke kořenům, když byl maličkej, dává si komplet nosící výlet - u mně na zádech. S velkým nadšením a tempem svižným vykračuji a předcházím všechny časové limity na cedulích ukazují směr k vysněnému jezírku v nadmořské výšce 2674 metrů. Cestou se nám ukáže svišť – zrovna včera jsme se o něm bavili, pak ho okoukli v muzeu a dnes se nám předvádí ve své parádě.


Odtamtud jdeme...

K jezírku docházíme nadšení. Já dojatá, jak jinak. Honzík taky prý dobrý, ale tuším, že jeho vrchol dne už proběhl u všech těch strojů a sněhů předtím. Ale na sněhu za jezerem by se prý daly skvělé válet sudy!


Na kousku jezírka je ještě ledová krustička a mě napadá úžasný nápad se tam vykoupat. Myslím si, že nás tam nikdo neokukuje, ale později zjišťuji, že nás z dálky kontroluje kamzík… Ne, moment, celá jeho rodina. Dojetí rozbíjí horní limity všech ciferníků.


Fotograf: Honzík

Cestou zpět jsme vůbec nějací rychlí a veselí, hopkám přes kameny a potůčky, Honzík mě zahrnuje spoustou otázek a postřehů…


„Proč tady nerostou stromy?“

„Koukej, jak ta voda protýká pod těma kamínkama!“

„Tyyjo, a to suťovisko, maminko, vezmeš mě zase někdy na horu se suťoviskem?“

„A ten kamzík umí běžet i dolů po skále, jo?“

... nebo taky...

„A ta popelka s oříškama - proč jí ti princové nahání po lese?"Po večeři ještě slíbený bazén, to mu nemůžu udělat, abychom nešli, chodíme každý den před spaním.

Pohádku už skoro nemůžu dočíst.


A to jsem si myslela, co všechno já ještě večer udělám. Ale svůj vrchol dne už mám stejně za sebou :)

Krásné dny všem! Nelča

PS: aby to nevypadalo, že jsme jen rychlí a předbíháme limity, včera jsme šli okruh slibující dvě hodiny chůze celkem 5 hodin :D Taky se umíme ploužit :)

189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše