• Nelča

Srdce a mysl

Stalo se pro mě přirozeným vnímat, zda jsem v mysli nebo v srdci a vyvažovat to akorát tak, aby to vyhovovalo tomu, co zrovna dělám. Např. když tvořím (píšu, šiju, cokoliv...), používám mysl, která je kreativní. Ale celý proces je zároveň intuitivně veden srdcem. Kam ale mířím tímto sdílením...


Součástí mojí každodennosti je to, že vnímám, zda jsem v srdci, ve svém středu nebo že jsem se zrovna nechala něčím nebo někým rozhodit. Poznám to a nějak si s tím pracuji, abych se vrátila k sobě a aby to, co dělám, bylo ze mě a se mnou v souladu.


Samozřejmě jsem stále člověk, všechno jde někdy líp a někdy hůř, ale stále vidím svou zlatou nit a učím se k ní vracet. A krásně se to celé zlepšuje. Jde to líp a líp, co je víc než vědět, jak pracovat sama se sebou.


Abych ve chvílích, kdy cítím nejistotu, věděla, že je vše stále v souladu.

Že i ve chvílích nejistoty jsem na své stále cestě a je naprosto v pořádku, že se tak cítím.

Že i ta nejistota je součástí procesu, a že není náhoda, že zrovna teď přišla.

Že přesně tohle jsem také já a cítím velkou vděčnost za všechno, co se děje.


Dostávám se do bodu, kdy cítím vděčnost a soulad i ve chvílích, které jsou těžké, šílené, kdy jsem rozhozená, ztracená a nejistá. To všechno je život, když vím, že žiju ten svůj. Mám obrovskou důvěru v život, ve vesmír. A jen přijímám to, co se děje. Je to velká radost a láska. Děkuji, že tohle můžu zažívat...


Ještě jednou to zopakuji... Přijde mi životně důležitý být se sebou v souladu. Být v srdci a umět se tam vracet. Pracovat na sobě (já vím, slovo pracovat možná není nej, mnozí ho mohou mít spojeno s něčím, co nechtějí nebo nepřijímají). A ve chvílích, kdy v srdci nejsme, neztrácet víru v život, důvěru v to, že stále je vše tak, jak má být. Stále být na sebe hodní. Protože být v srdci není jen let na růžovém obláčku. Vlastně vůbec. Je to spousta zkoušek a lekcí. Ale s důvěrou a přijímáním se to celé mění ve velkou vděčnost za všechno, co se v našem / mém životě děje.


Krásné poúplňkové dny přeje

Nelča94 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše