• Nelča

Rozhodování

Jsem obecně dost nerozhodná bytost. Je to někdy fakt boj. Jsem schopná učinit rozhodnutí a přitom si to stále rozporovat.


I přesto nakonec vždycky učiním rozhodnutí správné. Jak jinak – jinou variantu jsem nevyzkoušela.


Nicméně, vypozorovala jsem na sobě, že dokud nenajdu ideální finální řešení, tak se sice dokážu radovat z nakonec nezvolené varianty, ale dost s ní otálím a stále cítím, že to není finále. Když najdu konečné řešení, najednou to poznám. Jo! Tohle je ono. Dává to smysl a cítím to správně. Okolí už sice ze mě třeba přetekla a vytekla všechna trpělivost, ale to je zase jiné povídání.


8. září 2019 Kaunertal - Feichten... vytáhli jsme zimní věci :)

Nedokážu se rozhodnout bez pocitu – čistě rozumově. A nedokážu se ale rozhodnout ani bez nějaké vlastní logiky věci (neznamená, že to přijde logické okolí).


Když se mám o něčem rozhodnout a učinit krok k realizaci, udělám si čas na to, abych si pocitově ujasnila, co chci od výsledku.

Pročtu si dostupné informace. Jako fakt hodně.

Procházka do přírody pro určitý odstup, nadhled, lehkost...

Meditace.

Hudba.

Cokoliv, co mě vrací k sobě.


Když udělám rozhodnutí s pocitem „jo, to je ono“, už vířím energie, uplně si to tak představuju. A jak říká Coelho – Když si něco přeješ, celý vesmír se spojí, abys to mohl/a uskutečnit.


No a protože zrovna řeším takové jedno malé dilema, tak mi došlo následující … (snad se tedy dostanu i k nějaké pointě!)


Že bát se, že bych udělala špatné rozhodnutí, není potřeba. Mnohem horší je neučinit žádné rozhodnutí.


Neuskutečněné sny nikdy nezmizí a zároveň se nikdy nesplní. A pokud jsou to sny z hloubi duše… budou mi mé věčné pochyby bránit v radosti ze života.


Tak. A to jsem potřebovala říct sama sobě :)

Krásné dny přeje Nelča


8. září 2019 Kaunertal

114 zobrazení