• Nelča

Povídánky pod hrušní: mapka v knížce

Možná existuje mnoho krásných světů. Možná jenom ten náš. A právě ten, o kterém Ti budu vyprávět, je trochu kouzelný. Však vyčkej, co všechno se o něm dozvíš.

Tedy, na tomto krásném světě je mnoho lesů, skal, řek i potůčků a luk, motýlků, veverek a dalších zvířátek. Také hodně měst, vsí i dobrých lidí.

A ještě spousta zahrad. A na jedné z nich ve vesničce pod stolovou horou, která skutečně z dálky vypadá jako stůl, je domeček se žlutou fasádou a tmavě šedou střechou. V tom domečku žije malý chlapeček. Jsou mu právě dnes čtyři roky. Jmenuje se Honzík. Je zrovna doma se svojí maminkou a pečou spolu narozeninové perníčky.

Tak to jsou první slova první kapitoly z Povídánek pod hrušní... Povídánky se odehrávají na reálných místech, která máme rádi v okolí našeho domova i širšího okolí. Moje sestra ilustrátorka se mi trochu směje, ale jsem ujetá na mapy. Sice jsem v příbězích čtenáře nezatěžovala zeměpisnými názvy, ale neubránila jsem se a v knížce najdete i zjednodušenou ilustrovanou mapičku s popisem míst, kde se Honzíkovy příběhy odehrávají. Jsou to vlastně takové nenápadné tipy na výlet ;-) Já totiž neznám snad nikoho, kdo by byl z Kadaně a nebyl na to hrdý... je tu krásně!


Stolová hora Úhošť

A tohle, to je ta stolová hora Úhošť, která z dálky vypadá jako stůl, focená dnes před západem slunce... Máme ji za barákem. A za to nikdy nepřestanu být vděčná. Naše vesnička a její okolí je rozkvetlé, vše je bílé, včetně hrušně, která je "hrdinkou" Povídánek, ale to zase jindy...

Všem přeji krásné dny!

Nelča

PS: Dnes už je to tutovka... tisková data knížky jsou už v tiskárně! Jupí!

116 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše