• Nelča

Povídánky pod hrušní - finišujeme

Chtěla jsem napsat článek o tom, jak až příště budu vydávat knížku, jak udělám které věci lépe...


A tak jsem se zamyslela a mi došlo, že vlastně nevím, co příště dělat lépe. Spíš je dobré nemít příště očekávání..


Třeba ... chtěly jsme ji mít hotovou už v březnu. Jakmile jsem pustila tohle očekávání, ulevilo se mi. Zbytek plyne svým tempem. Vše se děje v klidu. Tvoříme skutečně ze srdce a s láskou.


Myslely jsme s Vandou (sestrou, která ilustruje knížku), že i grafiku bude dělat ona, resp. my nějak v kooperaci, ale cestou nám došlo, že je tolik drobností, které je dobré neopomenout při tvoření vizuálu knížky, že si na to "pozveme" někoho, kdo to má už osahané. Přeci jen je krásné, když to vypadá krásně.


A tak jsme se setkaly s člověkem, který to prý umí. Vložily důvěru a zjistily po 2 týdnech, že tohle není cesta, resp. není to náš člověk. A tak nás napadl Vandy kamarád, úžasný člověk a někdo, kdo to zkrátka má v oku. Navíc si lidsky rozumíme.


Celá tvorba knížky najednou dostala nový spád. Přistihla jsem se, že se několikrát za den podívám na pc, zda už přišel email s novými náhledy a pod. Vždy jsem byla tak nadšená tím, jak to vypadá. Vše je jak má být, cítím velikou vděčnost za lidi, kteří jsou se mnou při tvorbě knížky Povídánky pod hrušní, která je vlastně původně pro mého Honzíčka.Vanda Goncalves Zacarias - moje sestra jí ilustruje, resp. v tuto chvíli už asi dolaďuje obrázek na obálku knížky. Na ilustracích pracovala dlouho, skicovala celý podzim, vymýšlela postavy, bytosti přírody, do detailů propracovávala kytičky a houbičky a šneky a různé kudrlinky (ty kytičky, to je trošku její "krásná" úchylka).


Gabriela Gaudlová - moje kamarádka z outdoorového oddílu z dob VŠ a super ženská a máma a třeba taky běžkyně... a... korekturu má v malíku ... Když si ji představím, její tvář zdobí široký úsměv. To ona několikrát pročetla knížku, aby vychytala chybky, které se mi tam jaksi vloudily. Do příště už umím naprosto bezchybně psát přímou řeč :) Slibuju.


Petr Mazoch - grafik, kterého jsem nikdy osobně nepotkala, ale od prvního telefonátu je mi jasné, že si rozumíme i mezi řádky a tak celá knížka vypadá a působí tak, jak jsem si představovala... Jsem nadšená.


Tedy knížka je hotová. A co nás ještě drží před odesláním do tisku je její obálka. Její kabátek, který by se vám a nám všem měl líbit. Několik návrhů jsme měli a stále to nebylo stoprocentní, a tak nám držte palec, je to už skoro ušité. Brzy se pochlubíme.


Krásné dny přeje

Nelča

101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše