• Nelča

Otužilci v létě nezahynou

Co prý dělají otužilci v létě? 😮 😃

Byla jsem tuhle dotázána s obavami v hlase. Totiž, občas někdo nabude dojmu, že když jsem si v zimě chodila minimálně 2krát týdně vysekat led, abych se ponořila do vody, že se ze mě stal mrož, lední medvěd nebo že se mi v létě uvaří krev.


Je sice teplé léto, ale musím nadšeně zhodnotit, že celá zimní koupací sezóna dopadla skvěle. Díky chladnému květnu byly i tou dobou skvělé ochlazovací podmínky.

Mám radost, že jsem to vydržela celou sezonu (i moje parťačka), protože, upřímně, v prosinci, když začlo přituhovat, občas jsem si kladla otázku, jak moc se to ještě bude ochlazovat a kolik ještě dam. Jenže tou dobou zároveň začala vznikat silná závislost a přestat už nešlo. A taky mi docházelo postupně, jak to rozdýchávat a těšit se na každý další "ponor".


Takže doteď každou sprchu končím tím, že otočím kohoutek jen na studenou.

Někdy mám ráno chuť jít se zchladit, jen tak pro dobrý start dne.

Někdy mám náběh na nepříjemný pocit na těle či na duchu a studená voda mi pomůže.

Honzík v zimě občas taky smočil nožky, a když nesmočil, mohutně mě podporoval. Hledal mi ideální místečka pro koupačku a hlásil – tady se, maminko, vykoupej, to se ti bude líbit!


A jako otužilec si nepřipadám. Prostě se chodím koupat v době, kdy většina lidí nechodí. Koho můžu, pokouším se ho na podobné scestí svézt, protože to prostě nemá chybu.


Mohla bych vypsat mnoho benefitů takového koupání, ale takových článků už tu bylo... Za mě zkrátka doporučuji. Každý reagujeme jinak, ale co rozhodně funguje plošně – zvedá náladu. Okamžitě. Teda, spíš až po chvilce a nejdýl po tom, co vylezete z vody. To to štěstí z člověka přímo tryská.


Krásné dny a po létě třeba zkuste nepřestat chodit k vodě…Nelča

124 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše