• Nelča

Nevíme kudy kam? Hlavně klid...

Je neuvěřitelné, jak dlouho jsem nic nenapsala. Je to deset dní a já mám pocit, že je to snad půl roku. Děkuji všem za podporu po předchozím příspěvku, moc si toho cením.


Nevím, jak u Vás, ale celý podzim je vlastně úplně jiný, než ty časy předešlé. Mám pocit, že podzim trvá už věčnost. Že se všechno tak moc změnilo.. Že já se tak měním.


Ze života odchází "věci", které už nepotřebuji. Odchází nějak samovolně, s pláčem i bez, vyplavují mnoho emocí... jen je potřeba nechat je jít. Je to v pořádku. Je to v naprostém pořádku. Lpění na minulosti (a obecně čemkoliv) nakonec blokuje příchod toho nového, jako bychom se odmítali nadechnout.


Přichází stále více pochopení, klidu a lásky. Lásky je tolik, že si klidně řekněte a já Vám kus pošlu. Čím dál víc chápu, kdo jsem a objevuji, co umím. Každý máme dar, kterým můžeme pomáhat sobě i ostatním...


Nerada bych tu jen vylila něco, co se mi děje, ale... Když se bavím s lidmi kolem sebe, děje se nám to podobné, stejné.

Situace nás nepouští tam, kam často chceme a nebo na čem lpíme.

Máme pocit, že všechno je šílené, že situace je už neúnosná a my nevíme jak ven. Možná jsme z toho i strnulí a nevíme ani trochu, co dělat.

Že jsme ve víru dění a nemůžeme nic ovlivnit.


Můžeme se uklidnit. Všechno je v pořádku. Vlastně jediné, co je potřeba, je se uklidnit. Čím víc, tím líp. Být tam v sobě, udělat si na sebe dostatek času. Buďme tady a teď víc, než kdy dřív. Je uplně jedno, co bude příští rok, zítra nebo za hodinu. Jak je nám teď? Jsme klidní a ve svém srdci? Pak není třeba se bát, protože naše srdce nás povede jen tam, kde je to pro nás dobré. Vypněme klidně ten mozek.

A vánoční bláznění. Krásné vánoce budou, budeme-li klidní uvnitř, nikoliv dokonalí zvenku v dokonalém domově. Krása začíná uvnitř. A krásu venku pak uvidíme i přes neumytá okna. Venkovní mlha nám skvěle hraje do karet... Můžeme se do vnitřního světa klidně obracet, zahrabat se a udělat si hezky uvnitř sebe.

A na zimní slunovrat si na oslavu zapalme svíčku, abychom návrat světla podpořili.


To bych dnes chtěla tady sdílet. A věřím, že se příště ozvu o dost dříve :)


Přeji všem krásné dny, hodně lásky a klidu... a ještě jednou hodně lásky.

Nelča

148 zobrazení