• Nelča

Nesnesitelna lehkost nakupovani?

Ocitla jsem se po letech v nákupním středisku v Praze na Zličíně. Nákupy mě nechávají už dlouho dost chladnou, opravdu to nemám ráda. Zvlášť ne na takových velkých místech, která jsou důmyslně navržena tak, aby z nás vytáhla co nejvíc peněz.


Jenže jsme zašli do obchůdku s dekoracemi do domova. Takové ty věcičky, které mají zútulňovat domov a dělat ho hezčím. Líbila se mi jedna věc. Krom toho, že mi mihlo hlavou, že bych to při troše šikovnosti vyrobila, jsem zvážila, že ji koupím, i když jsem utrácet nechtěla. Obešla jsem obchůdek a nakonec si ale řekla, že když to tu zůstane, můj život bude stále spokojený a náš domov i tak krásný.


Odešli jsme ven z krámku a mně se tak moc ulevilo. UF! Ještě, že jsem to nekoupila. Vždyť to vůbec nepotřebujem a radost by mi to výraznou neudělalo, i když to bylo hezké. Naplnila mě radost a pohoda, že jsem nepodlehla jakémusi zvláštnímu tlaku v hlavě.


A myslím, že takových lákadel najdeme v obchodech i e-shopech mnoho. Jediné, čemu většinou fakt neodolám, pokud mě to skutečně zaujme, je kniha. I tak ji ale, nechám nějakou dobu otevřenou v prohlížeči a v mezičase si pohrávám s myšlenkou, zda skutečně může můj život zlepšit.


A tak jsme si nad plán koupili jen točenou vanilkovou zmrzku a i zaplněný obchoďák zvládli s úsměvem a bez úbytku energie. Stejně tak plnou Prahu, dost jsme si to užili.


Zase jsem z davů na dlouhou dobu vyléčená a můžeme pokojně žít tady u nás na kraji Doupovských hor obklopeni "našimi" blízkými

lidmi.


Krásné letní dny přeji!

Nelča


PS: vlastně ne, kecám, jsou místa, kde se fakt musím hlídat, jinak jsem jak maniak - zahradnictví - tam bych potřebovala každou druhou rostlinku V kterém obchodě ujíždíte vy?227 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše