• Nelča

Napiš mi k narozeninám knížku

"Zítra už mi budou čtyři roookyyy!", hlásila jsem jako malá svojí mamce. Dodnes si pamatuju, jak se na ní vesele dívám, jak jsem o dost menší než ona, dívám se na ní zespodu, jsme v kuchyni a já mám radost, že budu mít zítra narozeniny.


Honzík se na své čtvrté narozeniny těší už asi měsíc. Ne-li déle. A včera jsem mu před spaním vyprávěla, co jsem řekla svojí mamince den před čtvrtými narozeninami. Pověděl mi to samé a měla jsem skoro dojem, že jakýsi pomyslný kruh se uzavřel. Byl to neskutečně hluboký a zvláštní pocit.


"Maminko, kam půjdeš, až usnu?" ptal se mě Honzík jednou takhle v Kaunertalu před dvěma týdny. A tak mu povídám, že asi budu psát knížku. Že tatínek už svojí část napsal a já píšu teď tu svojí. I když ruku na srdce, často to skončí u toho, že si čtu to, co napsal Honza. Pokaždé tam najdu něco nového. Ale už to vzniká, brzy se snad odhodlám sem tam něco pustit ven.


"No, tak mi napiš knížku k narozeninám, jo?" A hned mi pověděl, jaká by se mu líbila. Minulý týden jsme spolu u večeře doladily zhruba koncept. "A nezapomeň na obrázky!", dodal nakonec.


O obrázcích v jeho knížce jsem měla poměrně jasnou představu. A protože jsme "náhodou" měly s mojí sestrou domluvené "rande" u nás doma jeden z předešlých večerů, a protože ona odmalička maluje a vůbec tvoří a zrovna náhodou jí to celé zapadá... No, zkrátka přikývla, že se do toho pustí. Jsem z toho nadšená tak moc, že ani nevíte.


Dnes má Honzík narozky. Domluvily jsme se s Vandou, že mu k narozeninám dáme první kapitolu knížky a zbytek budeme tvořit postupně. Ilustrace se jí nesmírně povedla. Přesně ladí s mojí představou, prostě paráda. Už jen vše vytisknout a s láskou předat. A už jsem moc zvědavá, co na to ten můj malý čtyřleťák poví. Držte palce. Když to dovolí, pustím to do světa dál.Krásné dny přeje Nelča

186 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše