• Nelča

Nabývá na kráse, ale název zatím nemá

Ač jsem o ní dlouho nepsala, stále nabírá na kráse...!


Kdo? Knížka pro děti (a asi i hravé dospělé) o přírodních bytostech, na které jsem pracovala na podzim. Moc jsem o ní teď nepsala. Ona totiž její "hrubá" podoba u nás doma přes prosinec a Vánoce jen odpočívala. Ale u mojí sestry už od podzimu stále vznikaly a vznikají skici a kresby. Ilustrace jsou už skoro hotové (jsem z nich nadšená a dojatá) a tak jsem znovu oprášila svou první vytištěnou verzi abych si ji pročetla a mám s odstupem času velkou radost. Úplně nezaujatě musím říct, že by se to dětem i Vám mohlo líbit :) (Já vím, něco tu lehce smrdí :)


Pracuji na drobných úpravách a zvažuji kapitolku navíc. No, vlastně i zvažuji přepracování poslední kapitoly. Líbí se mi moc, ale trošku polemizuji o tom, zda není moc hluboká a přeci jen by měla být hravější... pro děti. Tak uvidíme, jak si s tím pohraju, až dostanu hravou náladu.


Součástí knížky bude i malé překvapení a máme krásné nápady, jak dál pracovat s ilustracemi i textem... Nooo, asi to zatím neprozradím (i když bych chtěla), ale mám z toho všeho fakt obr radost.


Jsme s Vandou trochu "namyšlený"... A tak vybaveny "softvérem" budeme dávat grafiku dohromady samy, resp. hlavně ona, ostatně je to její obor, jen knížku tvoří poprvé. Tvoříme intuitivně, srdcem, kreativně a nápady nám skáčou do kapes samy. Tak nám zatím dost fandím. Co vy?


Kdybyste si chtěli přečíst první kapitolu před úpravami, tak jak mi vylezla z podpera, je tady.


Zároveň je to trochu celé humorné... Začínáme vymýšlet různé vychytávky a kudrlinky, ale název knížky nám jaksi do kapsy ještě nespadnul. Tak snad brzy...


Zatím přeji krásné dny, hodně radostí a lásky

Nelča


Zleva... Ilustrace Vanda Goncalves Zacarias, iniciátor Honzík, text Nelča
69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše