• Nelča

Mysl nás má za blázny, nevěřme jí

Aktualizace: led 5Naše mysl má ráda plány. Než se do něčeho pustíme, vymýšlí do detailu, co by jak mělo být i nebýt, jak se co udělá, kde se co vezme, jak to bude vypadat a ještě ideálně rovnou, jak to dopadne.


Jenže když se vydáme na cestu svého srdce, tak tohle nezažijeme. Jakože... to prostě nevymyslíme. Nejde to. Chce to odvahu. A hlavně nemyslet. Střípky skládanky se objevují postupně. Takže vlastně máme jen nějaký pocit a směr, kterým se vydat. Žádné přesné kontury, barvičky a kudrlinky. Mysl nám bude říkat, že jsme blázni, když to nemáme promyšlené, jaký je to risk, nesmysl, nemá to logiku a nemůže to jít a fungovat.


Tak ji zase pěkně utišme a vydejme se tušeným směrem. Cesta se nám bude otevírat krůček po krůčku. Někdy si budou další střípky dávat s objevením na čas, jindy jich bude možná víc naráz. Zejména ve chvílích, kdy se cesta otevírá pomalu, má mysl tendence nám do toho opět kafrat, že nám hráblo a že vlastně nevíme, co děláme. A tak ji zase utišme a těšme se z toho, že pro sebe děláme to nejlepší. Protože přes všechny ty vzestupy a pády, věci nám konečně začínají zapadat. Dílky jsou tak provázané. Cesta srdce je fascinující a plná neuvěřitelných náhod i zázraků. A čím dál jsme, tím lépe ji umíme vidět. Tím více si věříme. Věříme své intuici, posilujeme ji jak v posilce, jen ne zvedáním závaží, ale vkládáním důvěry do sebe sama.


Všem bych moc přála dost odvahy se na tuhle cestu vydat. Žiju tak už dlouho a to, co se děje za poslední roky, měsíce, týdny a panejo.. poslední dny, to je zase jízda. Vůbec nestíhám, jaký umí věci nabírat spád a jak do sebe všechny rádoby náhody, detaily, symboly a pocity zapadají. Věřme své intuici. Věřme své fantazii. A věřme především sami sobě. A za odměnu dostaneme ještě víc, než jsme vůbec mohli vymyslet. Pak si poděkujeme, že jsme nemysleli :)


A buďme k sobě upřímní. Pak se i mysl dokáže utišit. Teda, aspoň na chvíli a časem víc a víc, až z ní třeba jednou bude super kámoška.


Mnoho krásných mezisvátečních chvil přeje Nelča


150 zobrazení