• Nelča

Malé "mikro smrti"

Mám pocit, že smrt tu je proto, abychom se všeho vzdali a mohli se vrátit do zdroje, k sobě samým. Díky smrti se toho prostě vzdáme a příště se narodíme a nepamatujeme si nic. Kdybychom si to pamatovali, tíhli bychom k našim milovaným z minula. Nejde se přeci jen tak v půli života vzdát rodiny, domova, všeho, co si pamatujeme a začít od píky. Avšak stalo by se, pokud bychom třeba zažili ztrátu paměti.

Ale můžeme během života dělat malé „mikro smrti“

Kdy se vzdáme kusu nás samých, abychom mohli postoupit dál, o krůček, o level výš. Jako to je, když zemřeme a znovu se narodíme. Děti se vždy rodí pro novou dobu. Jsou čerstvé a čisté.


Dobrovolně už nějaký čas tohle chtěně podstupuji. Vzdávám se všeho, co už nejsem já. Ne vždy je to snadné. Ale vždy je to velmi očistné. Momentálně dokončuji vytřídění všech zbylých věcí po Honzovi. Věcí, které vůbec nejsou moje. Ale v minulosti jsem neměla sílu brát je do rukou a vyřídit si to s nimi.

Vzdám-li se všeho balastu, nakonec zůstanu jen já…

To je boží… přicházím na to, kdo skutečně jsem. Díky tomu všemu můžu vidět samu sebe bez všeho, co jsem si během času nasbírala.

A hlavně… dělám to, protože chci, z vlastní vůle. V životě můžeme přijít o mnoho… O přátele, partnery, rodinu, majetek vlivem vnějších okolností. Ač to bývá zprvu bolestné, nakonec nás to rezetuje, trochu zabije, abychom mohli znovu se narodit, očistit, žít o časoprostor dál a výš.

Tedy vnímám, jak důležité je dělat si sám v sobě čas od času revizi toho, čím jsme obklopeni a jestli je to skutečně naše. Odkládat zbytečné, abychom mohli vyzařovat a žít to ryzí. Svou podstatu.


A ještě jedna poznámka.. vnímám, jak důležité je opouštět věci v lásce.

Nevyřešené věci si totiž jinak beztak potáhneme dál.


Krásné dny přeji

Nelča

101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše