• Nelča

Komunikace se zvířaty

Čokoláda u nás žije bez jednoho měsíce jeden rok. Za tu dobu jsem toho o ní hodně pochopila a hodně mě toho naučila…Jsme hodně propojené, mluvím s ní, všechno jí říkám a nemůžu si pomoct, ale fakt vidím, že naprosto chápe a rozumí. Někdy kouká a já mám pocit, že ví, co si myslím. Taky ji obdivuju, protože má s Honzíkem neskutečnou trpělivost, jak kdyby věděla, že to není navždy, kdy je malej a ne vždy zrovna ohleduplnej.


Vlastně… je to pro mě vysněná kočka a v mnoha ohledech je ještě úžasnější, než jsem si přála. Když jsem ji před rokem viděla v inzerátu na fotce, věděla jsem, že je to naše kočka.


Před pár dny jsem zkoušela unaveného Honzíka během dne uspat – někdy se to dá doma na chodbě v nosítku. Byl unavený, nespokojený, trochu naštvaný a vůbec nějak všechno bylo špatně z jeho pohledu. Přesto se nechal naložit do nosítka a já ho hladila a chodila sem a tam. V tu chvíli přišla Čokoláda, sedla si doprostřed chodby a začala nahlas vrnět. Honzík po pěti minutách vykouknul z nosítka začal mi vyznávat lásku, hladil mě a povídal mi hezká slůvka. Kočka ještě chvíli vrněla a pak odešla. Honzík sice neusnul, ale byl jako vyměněný. Nosítko a blízkost obecně pomáhá, ale tentokrát jsem nějak věděla, že Čokoláda sehrála svou roli. Už jsem toho přečetla hodně o tom, jak kočičky harmonizují prostor právě vrněním…A já občas úplně cítím, jak s námi ta naše „pracuje“.


A teď jsem dokoukala zajímavý rozhovor s ženou, která komunikuje a naslouchá zvířatům. Pokud máte čas a chuť, mrkněte. Asi je to naše téma… Plánujeme pořídit k Čokoládě kočičí kamarádku/kamaráda a navíc psí kamarádku. Celé to ještě nechávám uležet a promýšlím, ale už to tak asi bude :) Rozhovor z Duše K tady...


Líbí se mi na zvířatech, jak jsou se vším propojeni a v souladu. Žijí jak nejlíp umí a bez výčitek. Zatímco my jsme v minulosti svoji přirozenost z nějakého důvodu ztratili. Ale věřím, že ji opět nalézáme.


Krásné letní dny!

Nelča149 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše