• Nelča

Vlasy si umývám žitnou moukou

Začalo to v únoru, když jsem balila věci do Krkonoš a nemohla najít krabičku na tuhý šampon, který jsem používala. Blesklo mi hlavou, že jsem někde četla nadpis článku o tom, jak si někdo myje hlavu žitnou moukou, a tak jsem si v kuchyni bryskně odsypala něco do skleničky od přesnídávky a vyrazili jsme.Když jednou Honzík nečekaně usnul na výletě a spal i po odložení do postele jako dudek, napadlo mě, že si půjdu umýt vlasy tou moukou. Nic jsem si o tom nečetla a ve sprše jsem si místo šamponu na hlavu přímo ze skleničky nasypala žitnou mouku. Padala všude kolem. Pak jsem zajela rukou do vlasů a zděsila se – vždyť když zadělávám chleba, tak to děsně lepí!! A já to mám na hlavě!! No to jsem asi magor…


A tak jsem poctivě mouku vymyla a…? Hned po umytí jsem měla super pocit. Byla jsem tak nadšená, že jsem to chtěla hlásat do světa, ale nechtěla to uspěchat. Jen co vlasy doschly, byly neuvěřitelně příjemný na dotek. Pecka!


Kdysi jsem si umývala vlasy šamponem z drogerie. Čím víc slibů a keců bylo na obale, tím spíš jsem si ho koupila, jsem zkrátka důvěřivý člověk. Jenže v reálu to nikdy nedopadlo.

Po tom, co se narodil Honzík, jsem zjistila, že nenajdu v drogerii šampon bez sulfátů (SLS). A to ani mezi těmi „nej“ dětskými lahvičkami. Změnila jsem rychle taktiku a objevila tuhé šampony na prý přírodní bázi. Tou dobou ale už mi vlasy padaly o sto šest. Prý že po tom porodu…

Dokonce jsem se bála, že se jednoho dne probudím a vlasy nebudou. Byla jsem fakt zoufalá. Měla lupy, vlasy mizely po chomáčích, všechno špatně.


Po nějaké době s tuhými šampony se padání nějak trochu pozastavilo, ale vyřešeno nebylo. Ani pocit z toho, když jsem zajela rukou do vlasů, nebyl zdaleka ten pravý.


A pak přišla érá žitné mouky. Po prvním umytí dokonalý pocit. Vlasy dokonce vydržely bez mytí skoro týden, ale já se těšila, až si je zas umyju. Mezitím už jsem přišla na to, že před mytím je nejlepší si těstíčko (mouka s vodou) připravit předem a nesypat na hlavu mouku nasucho. Je to o dost lepší, cha!


Po pár týdnech přišel trochu stav nouze, vlasy nevypadaly nic moc, krizička. Ale řekla jsem si, že to není o moc horší, než dřív, a tak jsem se rozhodla vydržet a konečně si o tom taky něco přečíst. Vlasy si postupně zvykly být samy sebou, a teď už bych neměnila.

Myju si vlasy žitnou chlebovou moukou 5 měsíců.

Vlasy jsou super na dotek.

Nepadají, resp. sem tam nějaký – tak přirozeně. Dokonce už jich mám zas víc, tadá!

Není suchá kůže, nemám lupy.

Klidně si je nechám rozpuštěné, což dřív ani nepřicházelo v úvahu. Jen na to nejsem zvyklá, ale je to fakt super pocit.

Lesknou se a vypadají zdravě. Dobře drží, nejsou zplihlé atd atd, no prostě pokud jste trošku ujetí a zaujalo vás to, tak silně doporučuji.

Občas je umyju jen tak vodou bez mouky a taky dobrý.

Někdy si zas dám záležet a připravím si už večer předem na vlasy kvásek.

Honzíkovi myju vlásky jen vodou a má je stále krásné.


Moje největší překvapení: že vlasy k tomu, aby vypadaly umytě a zdravě nepotřebují bublinky. Nepotřebují šampon. Ty moje šampon skoro půl roku neviděly a neuhnily ani nevypadaly. Naopak. Utrácela jsem peníze za šampony, které jsou plné nesmyslů a ještě stojí majlant. Oproti tomu kilčo žitné mouky kupuji ze mlýna za 10 Kč a vydrží na hoodně umytí.


Máte také zkušenosti?


Tolik z naší bezšamponové domácnosti.

Přeji krásné dny! Nelča PS: Já vím, že by se sem teď hodila nějaká fotka jak z reklamy, ale já žádnou takovou nemám. Tak aspoň ta z dnešní snídaně v trávě.
771 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše