• Nelča

Důležité je začít

Aktualizováno: 25. 8. 2019

Bydlíme s Honzíkem rok a půl v domečku, který jsme ještě s velkým Honzíkem vymysleli, s malým „postavili“. Teď dáváme dohromady zahradu, postupně.


Minulé léto jsem jako jednu z prvních věcí po srovnání terénu na části zahrady, začala stavět kousek dlažby z žulových kostek. Takový kousek 2x2 metry do čtvrtkruhu. Tehdy někdo přišel a koukal na mě trochu jak na blázna, jak vprostřed hlíny, začínám zrovna tímhle.Dnes jsou hned vedle schody, suchá zídka, netřesky a další skalničky, vedle plodící jahody a kousek dál rozkvétající rozchodníky. Zahrada není ani zdaleka hotová, ale už sklízíme okurky, rajčata, cukety, papriky hrášek, těšíme se na melouny a ačokču. Mnoho malých keříčků už povyrostlo a dokonce jsme sklidili jednu meruňku a jedno jablíčko. Všechno jde postupně.

Plán zahrádky kolem domu jsem kreslila už před rokem, měla jsem svoji představu. A i když se za pochodu drobně měnila, stále se držím určitého směru a plánu. Bude to jedlá přírodní zahrádka a dělá nám radost. Za rok to tu bude vypadat zase o kus jinak.


Už se to rýsuje...

Dnes jsem si vzpomněla, jak jsem před rokem v horku mávala nad hlavou krumpáčem a snažila se vytvořit rovné podloží pod zmíněné žulové kostky…


Někdy můžeme jednat takovým způsobem, že ostatním připadáme jako blázni. Podivíni. Zkrátka, že děláme nesmyslné věci. Ale my máme a známe nebo tušíme svůj cíl, za kterým se ubíráme. A nemusíme se ohlížet na to, co říkají ostatní, protože oni nevidí tu krásnou zahradu, kterou máme ve své představě. Neví, jaké sny a přání si plníme, proč co a proč zrovna tak děláme.


Všechno má svůj čas. Ale důležité je začít. Tohle píšu i kvůli sobě. Protože začít si plnit sen, to je největší fuška. Všechno začíná nehmotně, v představě. Ale jak začneme vířit energie, jak já ráda říkám, jsme na cestě a nějaká vnitřní síla nás povede tím správným směrem. Začít… začít… začni! Co můžeš udělat ještě dnes?


To mi dnes tak došlo při sklízení hrášku...

Krásné dny, Nelča


Můj pomocník před rokem :)

835 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše