• Nelča

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

Gůglujete si někdy svoje jméno? Jeden se občas i podiví... Já dnes vyhledávala jméno Jan Bicek, tedy jméno zemřelého manžela. A našla jsem dva rozhovory hned na první dobrou, které jsem neznala. A je jich určitě víc, neboť on rozhodně vzbuzoval zájem a pozornost a já je vlastně nikdy výrazně nevyhledávala a z dob, i kdy jsme se neznali, jich je nemálo.


A jak jsem si to tak pročítala řekla si, že s Vámi posdílím jednu jeho odpověď na otázku. Ještě podotknu, že rozhovor je z roku 2012, tedy z doby, kdy jsme se ještě neznali a byl "zatím" amputován jen pod kolenem a čerstvým mistrem ČR hendikepovaných cyklistů."Co považujete za svůj největší životní úspěch?"

Honza: Mým největším životním úspěchem je fakt, že jsem se dokázal smířit s lidmi, u nichž jsem to nepovažoval za pravděpodobné a dokázal jsem v sobě nalézt schopnost odpouštět, což i mě samotného velice překvapilo. Následně mi však tato schopnost přinesla velké množství pozitivních zážitků a libých pocitů, osvobodila mě z jakéhosi osobního vězení a otevřela mi svět nekonečné duševní svobody.


I když ty předchozí věty zní jako klišé nejtěžšího kalibru, nevzpomínám si, že bych měl někdy pozitivnější náhled a jasnější mysl než v momentě, kdy se mi tento svět otevřel. A tím, že člověk pořád dokola přesvědčuje sebe sama o tom, že zloba vůči jinému, závist či dokonce nenávist je solí do vlastních ran, mi postupně umožňuje ty rány zahojit.


Harmonie v mém životě by nastala ve chvíli, kdyby podobně smýšleli i ti, kterým jsem ublížil, poškodil je či ranil, ať již nevědomky nebo svým mnohdy diskutabilním rozhodováním.

Zdroj a celý rozhovor tady.


Schopnost odpouštět nás dokáže nesmírně osvobodit. A schopnost odpouštět sám sobě pak vede k osobnímu přijetí sebe sama..


Přeji krásné dny, Nelča

515 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše