• Nelča

4 roky zpět...

Aktualizováno: 6. 6. 2019

„Pane, víte, že máte ale velké štěstí? Opravdu velké! Jdete se ženou, která je v sukni. To se dnes málo vidí. To jsou samé kalhoty... Velké štěstí!“ „A to si představte, že si ji dneska odpoledne beru!“ …

Byl to den, jako každý jiný. Den dost podobný tomu dnešnímu – teplý, slunečný, usměvavý. Vykračovali jsme si to k bráně Křivoklátu, když Honzíka oslovil jakýsi pán, viz výše.

Čtvrtého června před čtyřmi lety nás s Honzíkem oddal kamarád z cyklotour Jirka Sušický, tehdejší starosta Zbuzan - tam končila první etapa cyklotour 2015. Pepa Zimovčák Honzovi svědčil a krom maličké hrstky vyvolených, nikdo z pelotonu nevěděl, že nám jede na svatbu. Překvapení?

Neuměla jsem si představit, jaké to bude říct „Ano“. Jaké to bude představovat se jiným jménem. Jaké to bude být mámou. Neuměla jsem si představit, že by tu Honza někdy nebyl. Že by si nepochoval malého Honzíka. Že budu vdovou v 28 letech. Že bude malý vyrůstat, mluvit, běhat, mít názory, rozpory a spoustu lásky, kterou mě zahrne kdykoliv – i když jsem ta nejlepší máma, i když jsem ta zlá, co na chvíli zapomněla, jaké bylo štěstí poprvé držet ho v ruce. Vždycky mi to připomene. Neuměla jsem si představit nic, ani co bude za minutu.. Jako my všichni. Ale došla jsem už před lety k tomu, že na světě není čeho se bát. Že když se řídím svými pocity a intuicí, ozubená kolečka do sebe zapadají a točí se ideálním způsobem. Život mě baví, i se všemi trampotami od našláplého hovínka v Honzíčkově sandále po… Je tu každý den spousta překvapení. Jen být dost bdělí, abychom se rádi nechali překvapit. Já už vlastně ani moc nevěřím na to zlé. Prostě je to takové, jaké to vyhodnotíme...

A tak dnes asi víc než jindy posílám myšlenky a vzkazy Honzíkovi tam… k němu. A říkám si, jestli mává zpět a jestli ho taky nepřestala bavit překvapení.

Přeji všem krásné dny! Nelča Foto: @Ivo Dvořák


456 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše