• Nelča

Jak jsme navštívili dětský hospic v Malejovicích

Aktualizováno: 11. 5. 2019



Byli jsme se včera s Honzíčkem podívat v dětském hospici v Malejovicích, kam posílám peníze z prodeje Honzovy knížky Moje cesta na kole dětem.

Malý Honzík si tam během pár minut našel kamarádku, se kterou si hrál na veliké zahradě, zatímco jsem se šla seznámit s ostatními. Vnímala jsem, kolik příběhů se na tomto místě protíná, kolik dětí, rodin, úsměvů i slz. Radostí i zklamání. Přátelství. Ryzích gest. Ale i starostí se zajištěním provozu. Odhodlání k naplnění snu o rozšíření hospice o dvě další budovy – jednu v Praze blízko nemocnice v Motole, druhou přímo v Malejovicích.


Budova hospice v Malejovicích

Markéta a Jiří Královcovi žiji o dost jiný život, než většina z nás. Obdivovala jsem na nich to, jak dokáží skloubit soucit a pochopení se zachováním zdravého rozumu a nadhledu. A stále u toho hledět vpřed, i když se věci často nedějí v jejich prospěch. I oni určitě mají lepší i horší dny, ale nikdy se nevzdali… A mám pocit, že nevzdají. Když mohou, pomohou. Kéž se jim to vše v dobrém vrací.

S paní Královcovou mám mnoho společných témat a velmi podobných pohledů na věc. Nakonec však, když si to vezmu zpětně, obě tíhneme k přirozenosti, jednoduchosti, důvěře v život takový, jaký je. Věříme, že děti jsou skvělé bytosti, od kterých se můžeme (nebo možná musíme) učit.

Zažili jsme u nich krásný den, Honzík si přeje jet tam znovu. Proč ne, máme to 2 hodiny autem, když trošku popoženu všechny naše koníky pod kapotou našeho bělouše. Pokud máte někoho, kdo je dlouhodobě nemocný a rád by změnil prostředí, oddychnul si a nabral síly… věřím, že se mu tam bude líbit.

V létě pořádají tábory pro děti s různým omezením, na zahradě jsou 4 velká típí a stany a vůbec krásné zázemí a nedaleký les. Pojedeme určitě.

A jsem moc ráda, že právě dětský hospic v Malejovcích můžeme podpořit. Je to také místo, kde je vždy dost práce pro hodně rukou i hlav, takže kdybyste je chtěli podpořit finančně nebo pomoci na místě, všechno je možné a troufám si tvrdit, že rozhodně vítané. Jak pomoci odkaz zde: http://www.klicek.org/pomoc/index.html

Chystá se také nová kampaň, o tom budu časem informovat.

Přeji krásné dny!

Nelča

Webové stránky: www.klicek.org FB (který zatím není moc aktuální, nezbývá na něj čas): https://www.facebook.com/klicekfoundation

Více..

Dokument "Životy dětí" v archivu České televize

Ferdinandovy zahrady


176 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše