• Nelča

Kaunertálský ledovec dobytTak jsme si dnes udělali výlet ke splazu Kaunertálského ledovce. Cesta je poměrně dost pohodlná, dvě hodinky od auta vesměs po kamení a dvě zas zpět (hrubým odhadem), velký kus zvládnul Honzík sám po svých.


Byla jsem tam potřetí, Honzík podruhé, moje mamka, která je tu s námi, také podruhé. A je třeba uznat, že je k němu cesta čím dál delší. Couvá a taje. Dnes jsme se ale dostali díky nové cestě, neboť stará už byla nebezpečná, až k na dosah.


Husí kůži jsem měla snad po celém těle, neb tyhle věci já prostě dost prožívám. Z ledovce kape a teče voda, představuju si, kdy zmrzla a jaké to musí být po takové době v ledu rozmrznout a vydat se ledovou řekou do světa. Obdivovala jsem okolní skály, kameny, led. Je to skutečně dech beroucí podívaná. Hluboký respekt.


Honzík si to uplně užíval, i když na konci výletu ho už nejvíc zajímala svačina, protože měl hlad jak smečka vlků a tvrdil, že sní hodně babiček (chápejte - jako v karkulce). Asi byl jedním z nejmladších, co se tam byl podívat, ale vlastně byl tady u splazu prvně v 10ti měsících, když ještě ani nechodil.


A tak jsme letos navštívili jak zemi ohně (Etnu), tak zemi ledu. Krásné kontrasty, hluboké zážitky. A vděčnost, že tohle můžeme podnikat.


Píšu to všude a opakuji všude. Takže i tady. Kaunertal stojí za to. Je to úzké hluboké údolí s milými lidmi, nádhernými horami, kytičkami, vodopády. Je tu nespočet cest a míst, kam se podívat - jak v létě, tak v zimě třeba na skialpech. Když napíšete, ráda doporučím jak výlety, tak ubytování v penzionu Haus Landes, kde jsem 3/4 roku pracovala a stále sem jezdíme znovu a znovu. Pro mě je to tedy srdcovka nekonečných rozměrů a vím, že se sem i ostatní lidé rádi vracejí.U tohohle kamene byl ledovec v roce, kdy se Honzík narodil... pro představu.


Ledovec na dosah. Doslova.


Na chvíli nám byla pěkná zima.


Kojení s výhledem na ledovec. Nasvačit a hurá zpět.

Kdybych psala dál, vypisovala bych jen své dojetí z nádherného dne. Raději končím, přikládám pár obrázků a třeba se vám sem bude taky chtít podívat...

Krásné dny přeje Nelča


134 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše